Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

We wtorek 22 listopada w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie odbyło się spotkanie autorskie z łódzką pisarką Moniką Sawicką, zorganizowane m.in. dla zalewskich seniorów połączone z uroczystością – Anioły Fundacji „Vade – Mecum – Chodź za mną”, którego pisarka jest prezesem.

Anioły Fundacji to wyróżnienia nadawane przez fundację osobom, które w sposób szczególny wyróżniają się w swoich środowiskach. W tym roku tytuł – Anioły Fundacji 2016 otrzymało 21 osób z różnych części Polski m.in. z gminy Zalewo i Morąga. Jest to wydarzenie bez konkursów , smsów, głosowań; tak na prawdę jest to WYRÓŻNIENIE za bycie dobrym człowiekiem, społecznikiem i kimś wyjątkowym. Tu nie ma miejsc, tu są jedynie wspaniałe osobowości. Każda z nich jest inna i niepowtarzalna. Wszystko to, co robią na co dzień wypływa z ich duszy, a nie obowiązku.

Organizatorzy, czyli Miejsko – Gminne Centrum Kultury w Zalewie oraz Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie przygotowali spotkanie z pisarką, zadbali o poczęstunek oraz serdeczną atmosferę. Biblioteka zapełniona została po brzegi. Spotkanie trwało ponad dwie godziny. Uczestnicy opuścili bibliotekę zaszczepieni pozytywną energią oraz informacjami o miłości. Nie zabrakło wzruszeń i upominków. Radna Halina Krajnik w imieniu seniorów podziękowała organizatorom za przygotowanie tego spotkania, dyrektor M-GCK Fryderyka Małachowska przekazała na ręce Pani Moniki Sawickiej wielkiego misia w ramach podziękowań za spotkanie i nawiązała do piątkowego Dnia Misia. Natomiast kierownik biblioteki Edyta Subotowicz podziękowała pisarce za prelekcję i wręczyła piękną różę. Koordynatorem spotkania była Anna Brędowska. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Zet Gold Mazury oraz Gazeta Olsztyńska i tygodnik Gazeta Morąska

Lista osób wyróżnionych :

 1. MALWINA JADACKA – Zalewo
  2. HALINA KRAJNIK – Bajdy
  3. LUCYNA KUPNIEWSKA –PARDA – Morąg
  4. BARBARA TUMIEL – Morąg
  5.WIOLETTA SOSTEK – Gubławki
  6. MAŁGORZATA NATALIA GRABOWSKA – Ostróda
  7.WANDA SZALKIEWICZ – Starogard Szczeciński
  8. ANETA DAMS – Ostróda
  9.PIOTR CIEŚLIŃSKI – Lidzbark Warmiński
  10.ZBIGNIEW KAMIŃSKI – Morąg
  11.ELŻBIETA GLEGOŁA – Michałowo
  12.WOJCIECH WASILEWSKI – Warszawa
  13. KRYSTYNA KACPRZAK – Zalewo
  14. TERESA SZCZUPAK – Zalewo
  15.MARIA ROMAN – Morąg
  16 ANNA KARCZEWSKA – Jeleń
  17.PIOTR OLSZEWSKI – Mława
  18.TOMASZ GROCHOWSKI – Morąg
  19.ANETA PALUCH – Morąg
  20.KASIA RONOWICZ – Zalewo
  21.BARBARA TOLAK – Morąg

ANIOŁKI FUNDACJI : MARTYNA SOSTEK, DARIA FILICZKOWSKA, NATALKA OSICKA , JULKA SPRAWKA
Relacja: Anna Brędowska
Zdjęcia: MGBP w Zalewie