Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

SAMSUNG CSCW poniedziałek 16 maja Biblioteka Publiczna w Jerzwałdzie miała zaszczyt gościć Arkadiusza Niemirskiego, autora książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych, który przybył do Jerzwałdu na zaproszenie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Zalewie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół w Dobrzykach.

Zarówno pisarz, jak i miejsce spotkania zostały wybrane nie przez przypadek, gdyż Arkadiusz Niemirski jest kontynuatorem serii książek o przygodach fascynującego i ciągle aktualnego Pana Samochodzika, postaci literackiej stworzonej przez Zbigniewa Nienackiego – pisarza, który właśnie w Jerzwałdzie spędził 27 lat swojego życia.

Arkadiusz Niemirski za pomocą prezentacji multimedialnej niezwykle barwnie i żartobliwie opowiadał o swoim życiu, zainteresowaniach oraz o swojej twórczości. Dużo opowiadał też o Nienackim i wyjątkowości Pana Samochodzika, kultowego polskiego detektywa oraz o jego słynnym wehikule – niepozornym aucie, ale mającym nieprzeciętne możliwości. To właśnie od książek z serii „Pan Samochodzik i ….” zaczęła się przygoda Niemirskiego z pisaniem. Oprócz tego autor przekonywał młodzież uczestniczącą w spotkaniu, by mieli marzenia i pasje oraz by dążyli do ich realizacji. Zachęcał też uczniów do czytania książek.

Arkadiusz Niemirski jest autorem książek dla młodzieży i dorosłych. W 2000 zadebiutował powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 nakładem wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży “Pojedynek detektywów”, a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych “Zbrodnia prawie doskonała”. We wrześniu 2009 ukazała się kolejna pozycja dla młodzieży “Tajemnica Fabritiusa”, w kwietniu 2010 “Klątwa Nipkowa”. “Prowokator” (Wydawnictwo Wołoszański, 2014) to jego ostatnia powieść.

Dodaj komentarz