Spotkanie z autorką książek dla dzieci Wiolettą Piasecką

SAMSUNG CSCW środę 18 marca nasze biblioteki w Zalewie i Borecznie miały zaszczyt gościć Wiolettę Piasecką, autorkę ponad 40 bajek, baśni, sztuk teatralnych, słuchowisk dla dzieci oraz biografii m.in. Hansa Christiana Andersena. Od 2003 r. do chwili obecnej pisarka na zaproszenie bibliotek, szkół, przedszkoli i księgarń odbyła około tysiąca spotkań autorskich na terenie całego kraju i za granicą.

Na spotkanie Pani Wioletta przybyła w bajecznym stroju wróżki. Pisarka jest osobą bardzo żywiołową i ma świetny kontakt z dziećmi. Opowiadała o swoich wydanych książkach i o tym, co ją zainspirowało do napisania wielu z nich. Zadawała dzieciom zagadki, a za pomocą kukiełek odegrała inscenizację jednej ze swoich bajek. Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu – zadawały pisarce pytania, losowały „wróżby” dotyczące tego, kim będą w przyszłości oraz dotykały magicznego pierścienia, spełniającego marzenia. Była też miła niespodzianka dla chłopców – zagadki piłkarskie z najnowszej książki autorki, która jak się okazało świetnie zna się na piłce nożnej. Wioletta Piasecka przywiozła ze sobą książki, które dzieci mogły zakupić i otrzymać wpis z dedykacją i autografem autorki.

W spotkaniu w bibliotece Zalewie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Zalewie, natomiast w bibliotece publicznej w Borecznie – uczniowie klas II i III z miejscowej szkoły wraz z wychowawczyniami.

Wszystkim tym, którzy chcieliby bliżej poznać Panią Wiolettę i jej twórczość polecamy stronę internetową: http://www.wiolettapiasecka.pl/pl

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji ze spotkań.

Spotkanie w Zalewie

Spotkanie w Borecznie