Bezpłatny dostęp do platformy e-booków

3.10 IBUK libraZ przyjemnością informujemy, że Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oferuje bezpłatny dostęp do e-booków z serwisu IBUK Libra. Z elektronicznych książek można korzystać w siedzibie biblioteki, na komputerze domowym oraz z dowolnego urządzenia mobilnego.

IBUK Libra to bogaty wybór publikacji największych polskich wydawców akademickich, profesjonalnych i popularnych oraz książki z literatury pięknej dla dorosłych i dzieci. Obecnie baza ebook-ów liczy 1262 tytuły. Katalog ebook-ów dostępny jest na stronie internetowej libra.ibuk.pl

Korzystanie z usług serwisu możliwe jest wyłącznie po zarejestrowaniu się w systemie i zapoznaniu z Regulaminem. Aby otrzymać indywidualny kod PIN niezbędny do zalogowania się do serwisu należy udać się do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Zalewie ul. Częstochowska 8 albo jej filii w Jerzwałdzie i Borecznie.

Możliwości jakie daje IBUK Libra to:

  • zaawansowane narzędzia do pracy z tekstem – przygotowane z myślą o studentach, czytelnikach, profesjonalistach, m.in. robienie własnych notatek bezpośrednio w książce, wyszukiwanie w książce słów i fraz oraz posiadanie własnej e-półki z książkami,
  • treści książek powiązane ze słownikami i encyklopedią Wydawnictwa Naukowego PWN.

Możliwość korzystania z usług IBUK Libra powstała dzięki inicjatywie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, która utworzyła konsorcjum bibliotek województwa warmińsko – mazurskiego. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Iławie. Biorą w nim udział: Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie oraz biblioteki publiczne z powiatu iławskiego.

1002216_606253976123698_2103400744_n