Zalewo czyta dzieciom

IMG_2247„Wesoła kraina wierszy Tuwima”

Pod takim hasłem Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie wraz z Zalewskim Stowarzyszeniem Alfa zorganizowała  w sobotę 31 maja podczas Żeglarskiego Dnia Dziecka nad Ewingami inaugurację XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Impreza rozpoczęła się od wspólnego czytania znanego i lubianego wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa“. 

Nasze zaproszenie do czytania przyjęli: Edward Całka – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie, Iwona Parzyszek – przewodnicząca Rady Miejskiej w Zalewie oraz dyrektorzy szkół: z Dobrzyk – Jacek Dobrowolski, z Boreczna – Andrzej Nowicki, z Zalewa – Joanna Lichacz, z Bart – Dorota Skorupka – Skorupska.

Po nagrodzeniu naszych gości gromkimi brawami zgromadzone dzieci oraz ich rodzice mieli okazję wysłuchać wiersza pt. „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, czytanego przez Edwarda Całkę. Następnie wszyscy wzięli udział we wspólnej zabawie. Zaproszeni goście mieli za zadanie ułożyć z rozsypanych elementów Pana Maluśkiewicza, natomiast dzieci – pokolorować „przeogromnego wieloryba, największego w świecie chyba”.

Impreza miała na celu przypomnieć dorosłym – rodzicom, opiekunom i nauczycielom, jak ważne jest codzienne czytanie dzieciom i jak znakomite przynosi rezultaty. Wspiera rozwój emocjonalny, uczy języka i myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, rozwija wyobraźnię, przynosi ogromną wiedzę, rozwija wrażliwość moralną. Czytanie jest również znakomitym i ciekawym sposobem spędzania czasu.

Zatem, czytajmy dzieciom 20 minut dziennie – codziennie!