Spotkanie z pisarzem dla dzieci

IMG_7147W piątek 4 kwietnia nasza biblioteka miała zaszczyt gościć Wiesława Drabika, znanego i lubianego pisarza dla dzieci, autora blisko dwustu bajeczek. Książeczki pisane przez Wiesława Drabika to pięknie ilustrowane, wierszowane, pouczające, a przede wszystkim lekkie i zabawne bajeczki, o czym mogli przekonać się uczestnicy spotkania –  uczniowie kl. I i II ze Szkoły Podstawowej w Zalewie oraz ich wychowawczynie Urszula Grodzicka i Zofia Witkowska.

Pisarz opowiadał dzieciom, skąd czerpie pomysły do książek oraz jak powstają ilustracje. W trakcie spotkania dzieci razem z pisarzem próbowały swoich sił twórczych, układały rymy, dopowiadały zabawne zakończenia. Autor zadawał rymowane zagadki, a za prawidłowe odpowiedzi nagradzał naklejkami. Najbardziej aktywny uczestnik spotkania otrzymał nagrodę w postaci książki z dedykacją pisarza. Sympatyczny pisarz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadane mu pytania i oczywiście rymował. Ma do tego wyjątkowy talent. Na zakończenie każde dziecko mogło kupić książeczkę z imienną dedykacją autora.

Wiesław Drabik urodził się 17 marca 1956 r. w Krakowie. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Na początku, poza studiowaniem, a potem pracą zgodną z jego wykształceniem, trudnił się tworzeniem ilustracji. Pisaniem książek zajął się osiemnaście lat temu. Obecnie ma na swym koncie prawie dwieście krótkich książeczek dla dzieci, które zostały wydane przez takie wydawnictwa jak Skrzat, Wilga, Siedmioróg, Pascal, Debit. Wierszowane opowiastki jego autorstwa wprawiają w świetny humor nie tylko dzieci, ale także i ich rodziców.