Recepta na sukces. Spotkanie z profesjonalistą

IMG_6865W piątek 14 marca 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Borecznie uczniowie kl. III gimnazjum z Zespołu Szkół w Borecznie spotkali się Jakubem Jakubowskim – jednym z 30 młodych profesjonalistów z programu „Link do przyszłości”.

Zaproszony na spotkanie z młodzieżą profesjonalista, 32-letni Jakub Jakubowski z  Radzynia Podlaskiego, jest artystą i grafikiem komputerowym, projektantem książek i prasy, animatorem kultury i baristą. Opowiedział uczniom o początkach swojej drogi zawodowej oraz o drodze do sukcesu pełnej wzlotów i upadków. Zachęcał młodych, by już teraz myśleli o swojej przyszłości, kształcili się, poznawali języki obce, odkrywali swoje pasje i co najważniejsze – nie zrażali się porażkami w dążeniu do celu. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wystąpienia gościa oraz zadawali pytania.

Spotkanie miało charakter warsztatowy. Uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy, zapoznali się z listą „zawodów przyszłości”, a także próbowali odpowiedzieć na pytanie, czym dla nich jest sukces. Otrzymali również wskazówki, jak wykorzystując narzędzia online, sprawdzić swój potencjał zawodowy. Na zakończenie młodzież odpowiedziała na pytanie, co ich zainteresowało lub zainspirowało podczas spotkania.

Spotkanie było elementem drugiej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, w którym po raz drugi wzięła udział Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Projekt ma na celu pomóc młodym ludziom w planowaniu dalszej edukacji i kariery zawodowej, zwracając szczególną uwagę na dostosowanie kompetencji do potrzeb społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Spotkania „Link do przyszłości” pozwalają młodym zapoznać się z aktualnymi trendami panującymi na rynku pracy, by ułatwić im podjęcie decyzji odnośnie ich przyszłego zawodu.