III Gminne Dyktando „O pióro Burmistrza Zalewa”

W dniu 23 maja 2013 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyło się III Gminne Dyktando „O pióro Burmistrza Zalewa”. Organizatorami dyktanda była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie i nauczyciele  Zespołu Szkół w Zalewie.

W zmaganiach ortograficznych udział wzięli uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych z Bart, Boreczna, Dobrzyk i Zalewa oraz uczniowie gimnazjów z terenu gminy Zalewo.

Fundatorem nagrody głównej był Marek Żyliński Burmistrz Zalewa. Przedstawicielem Urzędu Miasta i Gminy w Zalewie była Iwona Jaroszewska.

Nad przebiegiem dyktanda czuwała niezależna komisja w składzie:  Zofia Całka, Natalia Semeniuk, Julita Sobolewska, Edyta Subotowicz (szkoła podstawowa) oraz Wioletta Żołądkiewicz, Irena Kupczyńska Elżbieta Miedzińska (gimnazjum). Lektorami podczas dyktanda były  Elżbieta Mielcarz i Julita Sobolewska.

Organizatorzy przygotowali dość trudne dyktanda, ale uczniowie poradzili sobie z trudnościami ortograficznymi i nie popełnili zbyt wielu błędów.

Wyniki konkursu:

SZKOŁA PODSTAWOWA

I MIEJSCE – Kinga Szram – Dobrzyki

II MIEJSCE – Maja Mielcarz – Zalewo

III MIEJSCE – Dagmara Antczak – Dobrzyki

IV MIEJSCE – Agnieszka Szlachtowicz – Barty, Alicja Szramowska – Zalewo

GIMNAZJUM

I MIEJSCE – Kamila Dębińska – Zalewo

II MIEJSCE – Aldona Betcher – Boreczno

III MIEJSCE – Anna Kotowska – Zalewo

Fundatorem pozostałych nagród była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie.