Kiedy dorośniemy, palić nie będziemy!

20 kwietnia 2013 | 10:28

W środę 17 kwietnia 2013 r. grupa „starszaków” z zalewskiego przedszkola wzięła udział w spotkaniu pod hasłem „Kiedy dorośniemy, palić nie będziemy!”. Spotkanie zostało zorganizowane przez naszą bibliotekę w ramach programu antynikotynowego „Czyste powietrze wokół nas”, realizowanego przez Przedszkole Miejskie w Zalewie.

Gościem specjalnym była Ewa Wysocka – Nowak, specjalista chorób płuc. Najpierw wyjaśniła dzieciom, jak funkcjonują płuca, a następnie, dlaczego palenie papierosów, również te bierne, jest szkodliwe. Przedszkolaki wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. „Katar” czytanego przez naszego gościa specjalnego, a następnie wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których każde dziecko miało za zadanie zrobić Papierosiaka Straszaka.