Spotkanie z pisarką Katarzyną Enerlich

W czwartek 7 marca 2013 r. Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie zorganizowała spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich, znaną pisarką, poetką, dziennikarką, autorką wielu poczytnych książek, m.in. takich jak „Prowincja pełna marzeń”, „Czas w dom zaklęty” czy „Studnia bez dnia”.

Pani Katarzyna zadebiutowała w wieku 12 lat artykułem o swoim rodzinnym Mrągowie, opublikowanym na łamach „Płomyka”. Natomiast jej powieściowy debiut miał miejsce w lipcu 2009 r., kiedy to wydana została „Prowincja pełna marzeń”. Pracowała w mediach lokalnych i regionalnych, w szkole, domu kultury, punkcie informacji turystycznej, była opiekunką osób starszych, sprzedawała swoje obrazy w toruńskim antykwariacie, chodziła na warsztaty z akwaforty, kurs informatyczny oraz kosmetyczny.

Katarzyna Enerlich jest pisarką z Mrągowa – bez reszty zakochaną w Mazurach i swoim rodzinnym mieście. Pisze książki, w których, jak sama mówi „ pokazuje cichy świat prowincji, który może być naprawdę dobrym miejscem do życia lub po prostu… kochania bez posiadania”. Ceni prostotę oraz życie w harmonii z naturą, dlatego kocha wieś i jej uroki. Mazurska prowincja jest jej miejscem na ziemi.

Na spotkaniu Katarzyna Enerlich bardzo interesująco mówiła o swoim życiu i początkach kariery literackiej oraz o tym, dlaczego każde wydarzenie w naszym życiu to fantastyczny zbieg sprzyjających okoliczności. Pisarka przekonywała uczestników, jak ważne są marzenia oraz życzyła wszystkim jak najwięcej łez ze szczęścia.

Pani Katarzyna okazała się bardzo ciepłą i serdeczną osobą, bardzo chętnie odpowiadała na pytania czytelników. Na zakończenie można było kupić książkę z pamiątkowym wpisem autorki.

Składamy serdeczne podziękowania dla Zalewskiego Stowarzyszenia „Alfa” za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników spotkania.