Przedszkolaki na spotkaniu z pisarką

W czwartek 24 maja 2012 r. na kolejne spotkanie z cyklu „Całe Zalewo czyta dzieciom”  przyszła do biblioteki grupa 5-6 latków z Przedszkola Miejskiego z Zalewa pod opieką Marzeny Lichacz. Gościem specjalnym spotkania była Nina Drej, pisarka mieszkająca w Siemianach, autorka książek dla dorosłych („Dom nad Jeziorakiem”, „Za drzwiami młodości”), pracująca obecnie – jak nam zdradziła – nad książką dla dzieci.

Na początku spotkania Nina Drej opowiedziała dzieciom, jak wyglądają poszczególne etapy powstawania książki – skąd się biorą pomysły, jak wygląda samo pisanie, kto to jest korektor, wydawca i w jaki sposób książka trafia do księgarni. Następnie dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadanej przez pisarkę legendy o jeziorze Jasnym, leżącym niedaleko Siemian, na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. Nina Drej przeczytała również dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Dzikie łabędzie”. Przekonywała dzieci do tego, że książki  są nie tylko źródłem wiedzy i przyjemności, ale także świetnym sposobem na rozwijanie wyobraźni – niezbędnej dla kogoś, kto w przyszłości chciałby zostać na przykład…pisarzem.

We wrześniu nasza biblioteka planuje zorganizować spotkanie autorskie z Niną Drej, na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
O dokładnym terminie spotkania będziemy jeszcze informować.