PIĄTKOWY KLUB MAM

O tym, jak ważna jest książka i czytanie w rozwoju dziecka, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Ważny jest również kontakt dziecka z książką od najmłodszych lat. Chcąc przyciągnąć do biblioteki jak najmłodsze dzieci i ich rodziców, w  Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie powstał pomysł utworzenia klubu.

Pierwsze spotkanie „Piątkowego Klubu Mam” odbyło się w lutym 2010 r.

„Piątkowe” spotkania matek i ich małych dzieci w bibliotece są doskonałą okazją, żeby przy kawie i słodkim poczęstunku spotkać się z innymi matkami, wymienić się wiedzą i doświadczeniami oraz porozmawiać, nie tylko na tematy związane z macierzyństwem. Dzieci mają natomiast do dyspozycji całą bibliotekę, która na czas spotkań zamienia się w plac zabaw i jak się okazuje świetne miejsce do gry np. w chowanego. Maluchy z zainteresowaniem oglądają też książeczki z działu przeznaczonego specjalnie dla nich, a przy pomocy mam wybierają i wypożyczają ulubione pozycje do domu.

Spotkania odbywają się w piątki o godz. 17-ej.  Zapraszamy wszystkie mamy ze swoimi pociechami  (w wieku od 0 do 6 lat).

Poniżej relacja z ostatnich trzech spotkań:

29 lipca 2011 r.
Podczas spotkania dzieci dostarczyły prace na konkurs plastyczny pt. „Wakacje z moim ulubionym bohaterem literackim”. Oprócz tego maluchy miały okazję wspólnie się pobawić, posłuchać ciekawych zagadek oraz wziąć udział w mini konkursie, polegającym na odgadywaniu postaci z bajek (czasami z pomocą mamy lub innych dzieci). Każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana.

19 sierpnia 2011 r.

Na spotkaniu, oprócz jak zwykle ciekawych gier, zabaw i zagadek, dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym pt. „Wakacje z moim ulubionym bohaterem z bajki” zostały rozdane nagrody.

23 wrzesień 2011 r.
23 września odbyło się kolejne spotkanie „Piątkowego Klubu Mam”. Tym razem to mamy miały zadanie do wykonania: przeczytać wiersz z książki „Wierszyki łamiące języki”, wylosowany dla niej przez dziecko. Mamy czytając trudne do wymówienia teksty, spisały się na piątkę z plusem.

Dodaj komentarz