www.biblioteka-zalewo.pl

Znajdź swoją książkę

Godziny otwarcia

poniedziałek – nieczynne

wtorek~piątek – 9.00 – 17.00

sobota – 8.00 – 15.00

Godziny otwarcia podczas wakacji

poniedziałek – nieczynne

wtorek~piątek – 9.00 – 16.00

sobota – 8.00 – 14.00Noc z duchami!

27 sierpnia 2011 | 12:13
dodał: admin

Na zakończenie wakacji w piątek 27 sierpnia trzynaścioro odważnych dzieci w wieku od 9  do 11 lat postanowiło spędzić noc wśród książek. Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie, organizator „Nocy z duchami”,  zamieniła się w królestwo duchów, pająków i nietoperzy. Zabawę trwającą od godz. 20.00 do 6.00 rano poprowadziły trzy czarownice: Edyta Subotowicz, Irena Kupczyńska oraz Justyna Rucińska.

Na początku spotkania wszystkim dzieciom pomalowano twarze. Następnie odbyła się oczekiwana przez wszystkich i wzbudzająca wiele emocji prezentacja multimedialna pt. „Duchy, potwory i inne tajemnice”.

Oprócz tego na uczestników imprezy czekało wiele konkursów i zabaw, m.in. lot na miotle w stylu dowolnym, zabawa w mumię, kalambury czy gra pt. „Morderca’. W przerwach między zabawami czytane były fragmenty książek J. R. Black z serii „Krąg ciemności” oraz historie o duchach z pudełka ze „Strasznymi opowieściami”.

Jednak największą atrakcją dla dzieci było niespodziewane pojawienie się zjawy oraz o północy dwóch duchów bibliotecznych, które dzieci przegoniły pewną obietnicą i specjalnym zaklęciem. Na zakończenie imprezy każdy uczestnik otrzymał odznakę „Pogromcy duchów” oraz „Patent Nieustraszonego”.

Dodaj komentarz:

You must be logged in to post a comment.