Noc z duchami!

27 sierpnia 2011 | 12:13
dodał: admin

Na zakończenie wakacji w piątek 27 sierpnia trzynaścioro odważnych dzieci w wieku od 9  do 11 lat postanowiło spędzić noc wśród książek. Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie, organizator „Nocy z duchami”,  zamieniła się w królestwo duchów, pająków i nietoperzy. Zabawę trwającą od godz. 20.00 do 6.00 rano poprowadziły trzy czarownice: Edyta Subotowicz, Irena Kupczyńska oraz Justyna Rucińska.

Na początku spotkania wszystkim dzieciom pomalowano twarze. Następnie odbyła się oczekiwana przez wszystkich i wzbudzająca wiele emocji prezentacja multimedialna pt. „Duchy, potwory i inne tajemnice”.

Oprócz tego na uczestników imprezy czekało wiele konkursów i zabaw, m.in. lot na miotle w stylu dowolnym, zabawa w mumię, kalambury czy gra pt. „Morderca’. W przerwach między zabawami czytane były fragmenty książek J. R. Black z serii „Krąg ciemności” oraz historie o duchach z pudełka ze „Strasznymi opowieściami”.

Jednak największą atrakcją dla dzieci było niespodziewane pojawienie się zjawy oraz o północy dwóch duchów bibliotecznych, które dzieci przegoniły pewną obietnicą i specjalnym zaklęciem. Na zakończenie imprezy każdy uczestnik otrzymał odznakę „Pogromcy duchów” oraz „Patent Nieustraszonego”.