Spotkanie z pisarką

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie gościła w ramach tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Wiolettę Sawicką – autorkę poczytnych i pełnych emocji powieści o tematyce obyczajowej i historycznej. W trakcie spotkania pisarka opowiedziała, skąd czerpie inspiracje do pisania oraz jak ważne w jej powieściach jest wierne tło historyczne.

Autorka podzieliła się swoją pasją do gruntownych badań i szczegółowego poznawania danej epoki, aby jak najwierniej przenieść czytelników w dawne czasy. Uczestnicy spotkania słuchali jej z zaciekawieniem oraz wymieniali się swoimi przemyśleniami.
Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii – tutaj osadza też akcję większości swoich książek. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Wyjdziesz za mnie kotku?”. W dorobku pisarskim ma też powieści: „Dzień cudu”, „Wyspy szczęśliwe”, „Czas próby”, „Piękna miłość”, cykl “Wiek miłości, wiek nienawiści” oraz najnowszą sagę „Opowieść Warmińska” – niezwykłą opowieść o zwykłych ludziach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach. Jest też autorką reportażu historycznego „Wilcze dzieci” o wojennych sierotach wschodniopruskich.

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.