Spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką, które odbędzie się 17 maja 2024 r. (piątek) o godz. 17:00 w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie przy ul. Częstochowskiej 8.

Wioletta Sawicka urodziła się w Lidzbarku Warmińskim. Z wykształcenia jest pedagogiem, z zawodu dziennikarką oraz autorką powieści obyczajowych. Mieszka oraz tworzy na Warmii i tutaj osadza akcję większości swoich książek.

Zadebiutowała w 2014 roku powieścią o miłości i trudnych życiowych wyborach „Wyjdziesz za mnie, kotku?”. Przyjęty ciepło debiut skutkował kontynuacją losów bohaterów, czyli potocznie zwaną przez czytelników „kocią sagą”. W kolejnych latach ukazały się inne powieści obyczajowe autorki: „Dzień cudu”, „Wyspy szczęśliwe”, „Czas próby” oraz „Piękna miłość”. W 2020 roku Wioletta Sawicka wydała powieść historyczną „Oleńka. Panienka z Białego Dworu”, której akcja rozpoczną się w 1913 roku na Wileńszczyźnie. Jest to pierwszy tom z cyklu „Wiek miłości, wiek nienawiści”, przedstawiający dzieje polskiej rodziny ziemiańskiej z Wileńszczyzny, na tle dramatycznej historii Kresów w XX wieku.

Najnowszy cykl autorki to “Opowieść warmińska” (“Klątwa Langerów” , “Ocali nas miłość” i „Nasze drzewa są jeszcze młode”). Jest też autorką reportażu historycznego „Wilcze dzieci”.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki finansowanego przez Instytut Książki.