Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bartach

Naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z klas I, II i III ze Szkoły Podstawowej w Bartach. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, wśród tak wielkiego księgozbioru i bezpośredni kontakt z miejscem, z którego można wypożyczyć książkę do domu. Dzieci dowiedziały się, czym różni się biblioteka szkolna od publicznej, co można wypożyczyć oprócz książek, jak zostać naszym czytelnikiem oraz ile jest książek na bibliotecznych półkach, a ile w domach u czytelników, czyli aktualnie wypożyczonych.

Nie mogło też zabraknąć czytania (bajka H. Ch. Andersena pt. „Słowik” przedstawiona w teatrzyku Kamishibai oraz picturebooki Iwony Chmielewskiej), wspólnych zabaw z książką oraz zajęć kreatywnych, podczas których dzieci wykonały narożne, oryginalne zakładki do książek. Dziękujemy za odwiedziny, wspólnie spędzony czas oraz piękne podziękowanie. Zapraszamy do nas jak najczęściej.