Spotkanie DKK „Pozycja obowiązkowa”

5 marca 2022 | 12:44

Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie odbyło się w obliczu tragicznych wydarzeń w Ukrainie. Raz w miesiącu spotykamy się, aby rozmawiać o wspólnie przeczytanej książce, ale nie unikamy bieżących, trudnych tematów – ważnych dla nas wszystkich. Tak było też tym razem – dyskusja o książce przeplatała się z tematem wojny u naszych sąsiadów.

Powieść Marii Paszyńskiej „Dziewczęta wygnane” to chwytająca ze serce, wstrząsająca historia wygnanych kobiet, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż na Bliski Wschód. Historia człowieka, któremu zostaje bestialsko odebrane wszystko, co znał i kochał – z wolnością na czele…