Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

21 grudnia 2021 | 14:11

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas – czas radości, życzliwości i rodzinnego ciepła. To również czas obdarowywania naszych bliskich prezentami… Podaruj swojemu dziecku to, co masz najcenniejsze – swój czas. Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą. Bądź blisko, czytaj dziecku. Miłość do książek to prezent na całe życie i najlepsza inwestycja w jego przyszłość.

Trwa czwarta odsłona ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. Nasza biblioteka otrzymała certyfikat za udział w poprzedniej edycji oraz kolejne wyprawki, a to oznacza, że z wielką przyjemnością przystąpiliśmy do tegorocznej edycj.

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat (z roczników 2015-2018) i dotyczy dzieci już zapisanych do biblioteki oraz nowych Małych Czytelników. Wyprawkę można odebrać w bibliotece głównej w Zalewie oraz w jej filiach w Borecznie i Jerzwałdzie. Zapraszamy!
W Wyprawce Czytelniczej oprócz książki „Pierwsze czytanki dla…”, znajduje się broszura dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie książki dziecko otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – zostanie nagrodzone imiennym dyplomem oraz drobnym upominkiem.