„Sieć na kulturę” – bezpłatne szkolenia online dla dzieci

Miło nam poinformować, że Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie elbląskim” realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W ramach projektu odbędą się bezpłatne szkolenia online dla dzieci w wieku od 10 do 14 lat z projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.

Cykl zajęć odbywających się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams obejmie spotkanie organizacyjne oraz 12 około dwugodzinnych spotkań szkoleniowych, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość nabycia nowych umiejętności związanych z projektowaniem wizualnym. Podczas szkolenia instruktorzy wskażą uczestnikom możliwości legalnego pozyskiwania z sieci grafik i zdjęć, przybliżą jak przechowywać i udostępniać te materiały w tzw. chmurze oraz omówią wybrane darmowe narzędzia internetowe służące obróbce cyfrowej grafiki komputerowej oraz tworzeniu różnych projektów graficznych.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych (dzieci/młodzież oraz ich rodziców/opiekunów prawnych) do kontaktu ws. uczestnictwa w projekcie (pod numerem telefonu 89 758 81 44 lub na adres bpzalewo@wbp.olsztyn.pl) Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).