Cyfrowa wypożyczalnia Academica

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie poszerzyła swoją ofertę o możliwość korzystania z cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica, zawierającej ponad 3 mln publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Na stronie www.academica.edu.pl istnieje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism. Korzystanie z systemu jest darmowe.

Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Zaś publikacje chronione prawem autorskim są dostępne jedynie na dedykowanym terminalu dostępnym na miejscu w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów. Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni.