Bezpłatne domki dla owadów

10 września 2020 | 12:20

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Mamy dla Was bezpłatne domki dla owadów – hotele, w których schronią się i będą rozmnażać pszczoły samotnice (murarki ogrodowe), niezwykle pracowite i pożyteczne owady, pilnie pracujące przy zapylaniu roślin (warzyw, owoców, ziół).  Co zrobić, żeby zaprosić te pożyteczne owady do swojego ogrodu czy sadu?

• wystarczy przyjść do biblioteki i odebrać domek,
  • domek jest już skręcony, trzeba go jedynie wypełnić odpowiednim materiałem (może to być trzcina, szyszki, bloczki drewniane nawiercone otworami, bloczki z gliny oraz fragmenty potłuczonej cegły dziurawki),
  • postawić lub zawiesić w miejscu słonecznym i osłoniętym od wiatru, najlepiej na wystawie południowej na wysokości od 0 do 2 metrów.

Film instruktażowy oraz więcej informacji o tym, jak poprawnie stworzyć hotel dla owadów na https://www.facebook.com/zpkjerzwald/

Zapraszamy!