X Gminne Dyktando „O pióro Burmistrza Zalewa”

21 lutego 2020 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Zespole Szkół w Zalewie  odbyło się Gminne Dyktando „O pióro Burmistrza Zalewa”. Była to już X edycja konkursu organizowanego przez nauczycieli Zespołu Szkół w Zalewie oraz Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Zalewie.

 

Jak co roku z ortografią zmierzyli się uczniowie klas IV – VI (kategoria młodsza) oraz uczniowie kl. VII-VIII (kategoria starsza) z gminy Zalewo. W sumie dyktando pisało szesnastu uczniów. W tym roku zmagania ortograficzne poprzedził występ artystyczny uczniów z Zalewa – inscenizacja pod tytułem „Ortografolandia”, oparta na motywach bajki o Kopciuszku i w humorystyczny sposób przedstawiająca zasady ortograficzne oraz piosenka „Gimnastyka dla języka”.

Gościem honorowym i fundatorem nagrody głównej konkursu ortograficznego był  Marek Żyliński – burmistrz Zalewa. Nagrody dla laureatów trzech pierwszych miejsc (bony na zakupy) ufundowała Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie, natomiast upominki dla pozostałych uczestników  – Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie.

Komisja Oceniająca, przestrzegając zasad ujętych w regulaminie, po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria młodsza

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Emilia Jaroszewska (SP Dobrzyki)
  • II miejsce – Szymon Tarapata (SP Barty)
  • III miejsce – Zuzanna Bilik (ZS Zalewo)

Kategoria starsza

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Anita Kochańska (SP Barty)
  • II miejsce – Kamila Kozubek (ZS Zalewo)
  • III  miejsce – Maja Lipińska (ZS Zalewo)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w niełatwej rywalizacji ortograficznej, a laureatom serdecznie gratulujemy.