IBUK Libra w naszej bibliotece

Dzięki wsparciu finansowemu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie kolejny już rok możemy zaoferować naszym Czytelnikom bezpłatny dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych i beletrystycznych w języku polskim, które znajdują się na platformie IBUK Libra. Obecnie można korzystać z 1890 książek.

Katalog ebooków dostępny jest na stronie internetowej libra.ibuk.pl

Możliwości jakie daje IBUK Libra to:

  • zaawansowane narzędzia do pracy z tekstem – przygotowane z myślą o studentach, czytelnikach, profesjonalistach, m.in. robienie własnych notatek bezpośrednio w książce, wyszukiwanie w książce słów i fraz oraz posiadanie własnej e-półki z książkami,
  • treści książek powiązane ze słownikami i encyklopedią Wydawnictwa Naukowego PWN.

Zasady korzystania:

Wystarczy być naszym Czytelnikiem (albo nim zostać), udać się do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Zalewie (ul. Częstochowska 8) lub do jej filii w Jerzwałdzie i Borecznie i po uzyskaniu indywidualnego kodu PIN zarejestrować się, a następnie zalogować na stronie http://libra.ibuk.pl.

Po założeniu konta Czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Konto myIbuk  wymaga przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox. Założenie osobistego konta myIbuk umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualną półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.