Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W czwartek 27 czerwca uczestniczki działającego od niedawna w naszej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki spotkały się po raz kolejny, by przy kawie porozmawiać o książkach i nie tylko. Tym razem przedmiotem dyskusji była książka Sy Montgomery „Dobra świnka, dobra” – wyjątkowa opowieść o nieprzeciętnej relacji człowiek – zwierzę.

Choć nie wszystkim klubowiczkom książka przypadła do gustu, uznaliśmy, że porusza ważny temat. Historia Chrisa (inteligentnej i sławnej czarno-białej świni) łapie za serce i przypomina nam o bogactwie, jakie zwierzęta mogą wnieść w nasze życie.

Spotkanie było też okazją do wysłuchania wierszy, napisanych przez jedną z klubowiczek. Przedstawiamy jeden z nich – o naszej bibliotece.

Na zakończenie spotkania uczestniczki klubu otrzymały książkę Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk „Kalendarze”, o której będziemy rozmawiać już za miesiąc, w czwartek 25 lipca.