„Komputerowy ćpun” – spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

Gry komputerowe same w sobie nie są złe, ale korzystając z nich należy pamiętać o zagrożeniach, jakie ze sobą niosą. Przekonywał o tym na spotkaniu autorskim z młodzieżą Krzysztof Piersa, autor „Komputerowego ćpuna” – pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych. Krzysztof Piersa, którego mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece w Zalewie i filii w Borecznie, nie jest psychologiem, czy pedagogiem. Jest praktykiem. Młodym człowiekiem, który od piątego roku życia nałogowo grał w gry. I tak przez dwadzieścia lat…

Aż się zorientował, że w ten sposób może tylko przegrać swoje życie, dosłownie i w przenośni. Nasz gość zaczął walczyć z uzależnieniem i choć nie była to łatwa walka, wygrał. Dziś jest dziennikarzem telewizyjnym i internetowym oraz terapeutą uzależnień. Jest youtuberem, miłośnikiem gier komputerowych i e-sportu, wielkim pasjonatem modelarstwa, stałym bywalcem konwentów fantastyki, a przede wszystkim spełnił swoje największe marzenie. Został pisarzem i jak nikt inny rozumie świat gier i samych graczy. Od blisko 4 lat spotyka się z rodzicami i młodzieżą na terenie całego kraju promując rozwagę i ostrożność podczas spędzania czasu przy komputerze. Przestrzega też przed nadmiernym odsłanianiem swojej prywatności w sieci, obraźliwym komentowaniem osób i zdarzeń.

W dwóch spotkaniach wzięło udział 80 osób – uczniów kl. VI i VII z Zespołu Szkół w Zalewie oraz kl. VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum z Zespołu Szkół w Borecznie. Po spotkaniu można było kupić książki z autografem naszego gościa. Książkę „Komputerowy ćpun” można tez wypożyczyć w naszej bibliotece w Zalewie i Borecznie.

 

Spotkanie w Zalewie

Spotkanie w Borecznie