www.biblioteka-zalewo.pl

Znajdź swoją książkę

Godziny otwarcia

poniedziałek – nieczynne

wtorek~piątek – 9.00 – 17.00

sobota – 8.00 – 15.00

Godziny otwarcia podczas wakacji

poniedziałek – nieczynne

wtorek~piątek – 9.00 – 16.00

sobota – 8.00 – 14.00Dyskusyjny Klub Książki w Borecznie

27 maja 2019 | 08:58
dodał: admin2

Tematem dyskusji ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w Borecznie była książka  „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Powieść Nancy Kleinbaum to pochwała wolności, niezależności i marzeń, miłości do literatury, szacunku dla drugiego człowieka i jego poglądów. To również ważny głos w sprawie autorytetów, których nie buduje się siłą i regulaminami.

Jest to opowieść o przetrwaniu w szkole posiadającej swoje żelazne zasady, do których każdy uczeń MUSI się dostosować. Dyrektor szkoły jest strasznie surowym człowiekiem, wręcz wywołującym strach. Uczniowie jednak mają swoje marzenia i robią wszystko, by te żelazne zasady zmienić. W dążeniu do tego pomaga im ich nauczyciel angielskiego, rozbudzając przy tym ich wyobraźnię. Dzięki temu chłopcy będą mogli dążyć do swojego celu i spełnić własne marzenia.

Podczas spotkania uczestniczki DKK rozmawiały o tym, że najważniejsze jest dążenie do spełnienia marzeń i umiejętności podejmowania za siebie decyzji. Peter Weir pragnął ukazać, że Carpe diem funkcjonuje do dzisiaj i powinniśmy cieszyć się każdą sekundą życia i wyciskać z niej jak najwięcej. Wspólnie stwierdziliśmy, że jest to bardzo dobra i mądra książka, chociaż nie każdemu przypadła do gustu.

Comments are closed.