IX Gminne Dyktando o pióro Burmistrza Zalewa

Dnia 17 maja 2019r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyła się IX edycja Gminnego Dyktanda „O pióro Burmistrza Zalewa”. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkół w Zalewie i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie. W zmaganiach ortograficznych wzięli udział uczniowie klas IV – VI (kategoria młodsza)  oraz uczniowie kl. VII-VIII i gimnazjum (kategoria starsza)  z gminy Zalewo. Każda szkoła miała prawo zgłosić do konkursu po dwóch uczniów z każdej kategorii. W sumie dyktando pisało szesnastu uczniów.

Gościem honorowym i fundatorem nagrody głównej konkursu ortograficznego był  Marek Żyliński burmistrz Zalewa. Fundatorem pozostałych nagród była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie. Wśród zaproszonych gości obecna była Elżbieta Blonkowska Dyrektor Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Zalewo.

Nad przebiegiem dyktanda czuwała   komisja w składzie: Elżbieta Miedzińska – przewodnicząca komisji, poloniści – Iwona Kotowska, Natalia Semeniuk,  Wioletta Żołądkiewicz oraz Jadwiga Goździalska.

Uczestnicy dyktanda (pod opieką Jolanty Kacprzyk) oczekiwali na wyniki konkursu w czytelni szkolnej, gdzie przygotowano dla nich projekcję filmu pt. „Felix, Net i Nika” oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców w Zalewie.

Wyniki  konkursu:

Kategoria młodsza