Tydzień z Internetem

3 kwietnia 2019 | 14:32

Biblioteka Publiczna w Jerzwałdzie po raz pierwszy włączyła się w obchody Tygodnia z Internetem, ogólnoeuropejskiej kampanii mającej na celu pokazać siłę Internetu. W tym roku motywem przewodnim było świadome korzystanie z informacji.

Spotkanie odbyło się pod hasłem ”Nie daj się fake newsom”, a jego celem było zwiększenie wiedzy oraz świadomości rozsądnego wyszukiwania informacji i sposobów oceny wiarygodności w Internecie i nie tylko. Uczestnicy wzięli udział w dyskusji. Czym są fake newsy, z jakimi się spotkali, jakie pojawiły się w Polsce oraz czy mogą być groźne? Wykonali też ćwiczenie „prawda czy fałsz?”, oceniając wiarygodność artykułu po tytule, a następnie po dodatkowych informacjach. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze , a uczestnicy dowiedzieli się, że nie wszystko o czym usłyszymy albo przeczytamy musi być prawdą.