Dzień Postaci z bajek

Bajki, zarówno te czytane jak i oglądane towarzyszą nam od najmłodszych lat – rozweselają, bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowi bohaterzy odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego doczekali się swojego święta. 5 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku do obchodów przyłączyła się Biblioteka Publiczna w Borecznie i w formie zabawy przybliżyła dzieciom wybrane bajki i ich bohaterów.

Zaproszone na spotkanie dzieci z kl. II i III z Zespołu Szkół w Borecznie przyszły do Królestwa Bajek, w które zmieniła się biblioteka. Na początku odczytany został telegram od Czarownicy Bambarycy oraz treści zadań do wykonania. Były to zabawy wymagające wykazania się znajomością bajek, między innymi: muzyczne zabawy ruchowe, segregowanie rekwizytów z bajek, zagadki oraz wypędzanie Baby Jagi. Okazało się, iż dzieci bardzo dobrze znają bajki. Świetnie radziły sobie z zadaniami, a spotkanie sprawiło im wiele radości. Uczniowie byli aktywni, otwarci i weseli.

Zabawę przygotowała i z zaangażowaniem poprowadziła czarownica Agnieszka 🙂