Spotkanie z Katarzyną Enerlich

26 października 2018 | 10:54

W piątek 19 października mieliśmy przyjemność gościć Katarzynę Enerlich – mieszkającą na mazurskiej wsi pod Mrągowem autorkę wielu poczytnych powieści z historią regionu w tle i poradników o zdrowym stylu życia, instruktorkę jogi oraz ambasadorkę życia w zgodzie z naturą.

Pani Katarzyna prowadzi własną szkołę jogi „Babę Jogę” i organizuje warsztaty jogi, zielarskie i kosmetyczne. W swoich książkach opisuje uroki Mazur, porusza problemy zwykłych ludzi, ich tożsamość i wielokulturowość. Na spotkaniu opowiadała o swojej miłości do Mazur, zainteresowaniu ludzkimi historiami, o swoich życiowych losach zanim wstąpiła na drogę pisarstwa i o tym, dlaczego zainteresowała się jogą. Pisarka przekonywała przybyłe na spotkanie uczestniczki, że czerpiąc z natury można żyć zdrowo i wyglądać młodo, nie tracąc na to zbyt wiele czasu i pieniędzy. Na zakończenie spotkania były jeszcze indywidualne rozmowy, wspólne zdjęcia i podpisywanie książek kupionych przez czytelniczki.