Picturebooki – magia słowa i obrazu

1 października 2018 | 11:32

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Borecznie na spotkaniu w bibliotece publicznej miały okazję poznać picturebooki Iwony Chmielewskiej, cenionej na całym świecie ilustratorki i pisarki.

Dzieci dowiedziały się, że picturebooki są to książki obrazkowe, w których tekst i obraz pełnią równorzędną rolę, a od zwykłych ilustrowanych książek różnią się tym, że zawarty w nich sam tekst bez obrazu byłby niezrozumiały. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali dwóch historii opowiedzianych w książkach pt. „Kłopot” i „W kieszonce”. Książki te w kilkunastu zdaniach i obrazach mieszczą więcej niż niejedna powieść, poruszają wiele ważnych tematów, a do tego zaskakują, bawią, pobudzają kreatywność i rozwijają wyobraźnię. Można się o tym przekonać, oglądając prace wykonane przez dzieci, zainspirowane śladem spalonego żelazka, pojawiającym się w książce „Kłopot”.