Dzień Kropki w Borecznie

17 września 2018 | 10:15

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odkrywania talentów, odwagi i zabawy. Do obchodów przyłączyła się nasza filia, biblioteka publiczna w Borecznie. W kreatywnych zajęciach i zabawach z kropką w roli głównej wzięli udział uczniowie klas I – III z Zespołu Szkół w Borecznie.

Spotkanie rozpoczęliśmy się od przeczytania dzieciom krótkiej, ale poruszającej historii zawartej w książce P. Reynolds’a pt. „Kropka” o dziewczynce, która dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce odkryła swój talent i uwierzyła w siebie. Dzieci mówiły również o swoich zainteresowaniach i talentach, bo przecież drzemią one w każdym z nas, czasem tak niezauważalne, jak mała kropka, wystarczy tylko uwierzyć w siebie, żeby je odkryć. Uczniowie podczas zajęć rozwiązywali rebusy, szukali kropek, układali kształty z kolorowych zakrętek , wykonywali prace plastyczne. Stworzyli plakat „Kropka wokół nas” oraz drzewko talentów. Poznali także alfabet Braille’a – pismo punktowe dla niewidomych, zbudowane z samych kropek. Uczniowie odczytywali zakodowane tymi znakami wyrazy oraz kodowali własne imiona. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem z kropkowymi rekwizytami.

Zajęcia przygotowała i poprowadziła Agnieszka Gadomska.