Spotkanie z książką

13 lipca 2018 | 08:25

20 czerwca nasza biblioteka gościła uczniów kl. II i III ze Szkoły Podstawowej w Bartach. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece publicznej, dlatego też dzieci dowiedziały się, jak można się do nas zapisać, jak wygląda karta czytelnika oraz z jakich zbiorów i usług można skorzystać. Dzieci z zainteresowaniem oglądały książki z kącika dziecięcego, zwłaszcza książki-zabawki.

Uczniowie wzięli też udział w warsztatach z historii pisma, a na zakończenie wysłuchali picturebooka Iwony Chmielewskiej pt. „Kłopot”. Dzieci urzekła historia dziewczynki i pamiątkowego obrusu przedstawiona za pomocą prostych obrazów i zaledwie kilkunastu zdań. Dziękujemy za odwiedziny i zachęcamy dzieci do zapisania się do nas i korzystania ze zbiorów. Do zobaczenia!