Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

24 listopada 2017 | 14:48

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz jej filia w Borecznie miały przyjemność gościć Wiesława Drabika – jednego z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci, autora ponad 200 bajeczek, ukazujących się na polskim rynku od 22 lat.  W spotkaniach uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkół w Zalewie (z kl. IIIa i IIIb) oraz Zespołu Szkół w Borecznie (z oddz. „0” oraz kl. I, II i III).

W trakcie spotkania autor opowiadał, jak powstają książki, demonstrował ilustracje, czytał fragmenty swoich książek. Dzieci brały udział w rymowankach, zagadkach i konkursach. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były książeczkami i naklejkami. Odpowiednio dobranymi fragmentami wierszyków pisarz prowokował dzieci do układania rymowanych zakończeń i wymyślania zabawnych rozwiązań. Sprawił, że spotkanie było nie tylko ciekawe, ale i zabawne. Takie też są jego bajki – wierszowane, pełne humoru, do tego pięknie ilustrowane oraz chętnie czytane i oglądane przez dzieci. Spotkanie było doskonałą okazją do otrzymania autografu pisarza i zakupu jego książek, z czego uczniowie chętnie korzystali, ustawiając się w długiej kolejce.