www.biblioteka-zalewo.pl

Znajdź swoją książkę

Godziny otwarcia

poniedziałek – nieczynne

wtorek~piątek – 9.00 – 17.00

sobota – 8.00 – 15.00

Godziny otwarcia podczas wakacji

poniedziałek – nieczynne

wtorek~piątek – 9.00 – 16.00

sobota – 8.00 – 14.00Książkowa podróż do … Hiszpanii

23 czerwca 2017 | 13:13
dodał: admin2

W środę 14 czerwca wybraliśmy się w podróż zamykającą cykl spotkań pod hasłem „Książkowe podróże małe i duże”. Przed nami długo wyczekiwane przez dzieci wakacje. Na wypadek niesprzyjającej pogody wybraliśmy kraj, w którym słońca nie brakuje – Hiszpanię.

Znamy już położenie tego kraju na mapie, jego flagę i podstawowe zwroty w języku hiszpańskim. Poznaliśmy też słynne hiszpańskie rozrywki – walkę z bykiem (korridę), budowanie wieży z ludzi (castellers), bitwę na pomidory (la tomatina) oraz piękny taniec flamenco. Odegraliśmy też mini bitwę na pomidory, które to w zabawie zastąpiliśmy papierowymi kulkami z gazety. Rywalizacja między drużynami była zacięta, a po bitwie czekała na wszystkich nagroda – sok z hiszpańskich pomarańczy oraz świeże owoce. Dowiedzieliśmy się też, że pomysł organizacji obchodzonego dziś na całym świecie Światowego Dnia Książki zrodził się w Katalonii, a Madryt jako pierwsze miasto otrzymało tytuł Światowej Stolicy Książki.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały z papieru i bibuły kolorowe wachlarze, które miejmy nadzieję przydadzą im się w te wakacje.

Comments are closed.