Książkowa podróż do … Belgii

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Książkowe podróże małe i duże”. Tym razem celem naszej podróży była Belgia. Podróżowanie rozpoczęliśmy tradycyjnie od zdobycia podstawowych informacji na temat danego kraju, następnie przeszliśmy do wspólnego odkrywania ciekawostek o Belgii.
Podziwialiśmy kwietne dywany w Brukseli oraz Atomium, monumentalny model kryształu żelaza. Poznaliśmy też legendę dotyczącą Manneken pis, słynnej figurki-fontanny, będącej symbolem Brukseli. Dowiedzieliśmy się, że Bruksela jest stolicą Unii Europejskiej, a Belgowie słyną z produkcji najlepszej czekolady na świecie. Na spotkaniu nie mogło więc zabraknąć czekoladowego poczęstunku. Wyroby cukiernicze były też motywem przewodnim zajęć plastycznych. Okazało się także, że z Belgii pochodzi gromada wesołych Smerfów, a Belgowie są słynnymi twórcami komiksów. Spróbowaliśmy więc swoich sił w tworzeniu obrazkowych historyjek.

Spotkanie o Belgii wypadło w Dzień Dziecka, postanowiliśmy więc to wspólnie uczcić – my częstując dzieci lodami, a dzieci – malując tło do pamiątkowego zdjęcia z pluszakami.

Podróż zakończyliśmy plakatem podsumowującym zdobyte informacje, zdjęciem grupowym oraz kolejną naklejką w paszporcie.