Wizyta uczniów z Dobrzyk

W środę 17 maja naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. I, II i III wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół w Dobrzykach. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece publicznej, a dla nas dokonała okazja, by zareklamować swoją działalność, zbiory oraz zachęcić do odwiedzania naszych bibliotek. Wycieczki do biblioteki są też świetną okazją, aby zaprzyjaźnić dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze.
Uczniowie z zainteresowaniem oglądali książki przeznaczone dla najmłodszych, zwłaszcza te z przestrzennymi ilustracjami, dowiedzieli się, jak powstaje książka, wysłuchali bajki braci Grimm pt. „Diabeł i jego trzy złote włosy”, a na zakończenie samodzielnie wykonali narożne, oryginalne zakładki do książek.

Dzieci z kl. III wzięły również udział w zabawie pod nazwą „biblioteka”, w której trzeba było wykazać się zarówno znajomością bajek, jak i refleksem. Duże zainteresowanie wzbudziła wśród uczniów czytana im książka Iwony Chmielewskiej pt. „Kłopot” – książka, która w kilkunastu zdaniach i obrazach mieści więcej niż niejedna powieść. Prawdziwy majstersztyk i picture book w czystej postaci.