Spotkanie z Wielką Brytanią

11 kwietnia 2017 | 14:33

Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Książkowe podróże małe i duże” wybraliśmy się w podróż na Wyspy Brytyjskie. Najpierw dowiedzieliśmy się, gdzie położone jest Zjednoczone Królestwo i jak doszło do powstania jego flagi. Poznaliśmy najbardziej rozpoznawalne symbole Anglii oraz najsłynniejsze atrakcje turystyczne.

Nie zapomnieliśmy również o angielskiej literaturze, przedstawionej w formie foto zagadek oraz wystawy książek. Rozegraliśmy też mini rundę popularnego w Anglii golfa, po czym punktualnie o godz. 17:00 udaliśmy się na popołudniową herbatkę do Królowej Elżbiety II. Na koniec wszystkie uczestniczki spotkania najpierw projektowały, a następnie wycinały i ozdabiały swoje korony. Plakat podsumowujący zdobyte informacje i królewska sesja zdjęciowa zakończyły naszą kolejną, niezapomnianą podroż.

Podczas zajęć korzystaliśmy z następujących książek:

Aleksandra i Daniel Mizielińscy „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata”
„Poznaję świat. Rymowanki o państwach”
Dorota Strzemińska – Więckowiak „Co kraj to obyczaj. Wiersze dla dzieci”