E-pasjonaci w bibliotece

Ile przepisów na sernik można znaleźć na blogu Kwestia Smaku? Jak zrobić domową farbę tablicową? Ile potrzeba czasu, by uszyć kapturo – komin? Między innymi na takie właśnie pytania poszukiwali odpowiedzi uczestnicy spotkania „e-Pasjonaci”, które odbyło się we wtorek 28 marca w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie w ramach kampanii Tydzień z Internetem.

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową Telecentre-Europe. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Do tej pory w akcji uczestniczyło już ponad 800.000 osób. Koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

Nasza biblioteka po raz kolejny postanowiła włączyć się w obchody Tygodnia z Internetem. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem „e-pasjonaci” i dotyczyło obszarów bliskich naszemu życiu – majsterkowania, szycia i gotowania. Uczestnicy wzięli udział w quizie, który był okazją zarówno do zdobycia nowej wiedzy, poznania ciekawych blogów, jak i do dobrej zabawy. Nie zabrakło rywalizacji, nagrody dla zwycięskiej drużyny i upominków dla wszystkich uczestników.

Uczestnicy mogli przekonać się, ile cennych informacji mają na wyciągniecie ręki w Internecie oraz że blogowanie to nie tylko domena młodych ludzi. Znanym i popularnym blogerem może być każdy, wystarczy mieć pasję i energię do dzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi ludźmi.