Wizyta uczniów z Dobrzyk

28 października 2016 | 14:36

Jaką rolę pełni biblioteka publiczna? Kto i jak może z niej korzystać? Jakie rodzaje zbiorów posiada nasza biblioteka? Na te pytania znają już odpowiedź uczniowie kl. V ze Szkoły Podstawowej w Dobrzykach, którzy wspólnie z Panią Marylą Dobrowolską przyjechali do naszej biblioteki. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece publicznej.

Uczniowie dowiedzieli się również, jak korzystać z naszego katalogu książek online. Podzieleni na grupy rozwiązywali polecenia, wykorzystując zdobytą wiedzę w praktyce. Ćwiczenia we wszystkich grupach zakończyły się sukcesem, czyli książką na dany temat odnalezioną najpierw w katalogu, a następnie na półce.

Na zakończenie spotkania uczniowie wysłuchali wyjątkowej, bo dostępnej tylko u nas „Bajki o Zalewie”. A że bajce brakuje zakończenia, wspólnie próbowaliśmy je ułożyć.