Lekcja biblioteczna w Borecznie

13265960_1726453714296270_4594770106340066255_nW bibliotece publicznej w Borecznie uczniowie  klasy V miejscowej szkoły wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Głównym przedmiotem zajęć był słownik. Lekcję zaczęliśmy od prezentacji multimedialnej pt. „Jak korzystać ze słowników Języka Polskiego?”. Młodzież dowiedziała się, że dobra znajomość budowy słownika i alfabetu gwarantuje właściwe posługiwanie się nim i szybkie dotarcie do potrzebnej informacji.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu slajdów przeszliśmy do części praktycznej. Pierwsza – indywidualna, była okazją do obejrzenia słowników, zwrócenia uwagi na ich budowę i aparat pomocniczy. Mając już wiedzę i niezbędne informacje, uczniowie w grupach wypełniali karty pracy, wykorzystując odpowiednie zbiory biblioteczne. Zadania zostały wykonane poprawnie, a współpraca grupy, która wykonała je najszybciej została nagrodzona piątkami przez nauczyciela języka polskiego, panią Kamilę Borkowską obecną na naszej lekcji.

Lekcję biblioteczną przygotowała i poprowadziła Agnieszka Gadomska.