Mistrz Ortografii

IMG_3898Dnia 12 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyła się VI Edycja Gminnego Dyktanda „O pióro Burmistrza Zalewa”. Organizatorami konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie i nauczyciele Zespołu Szkół w Zalewie. W zmaganiach ortograficznych brali udział uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Zalewo. Każda szkoła miała prawo zgłosić do konkursu po trzech uczniów. W sumie dyktando pisało dwudziestu jeden uczniów.

Gościem honorowym i fundatorem nagrody głównej konkursu ortograficznego był Marek Żyliński Burmistrz Zalewa. Fundatorem pozostałych nagród była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie. Podczas Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa swoją obecnością zaszczyciły organizatorów oraz uczestników konkursu również  Krystyna Milczarek Sekretarz Gminy Zalewa oraz Grażyna Tuszewicka – Pełka Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Zalewo.

Nad przebiegiem dyktanda czuwała niezależna  komisja w składzie: Elżbieta Miedzińska – przewodnicząca komisji i lektor dyktanda w gimnazjum, poloniści – Iwona Kotowska i Agnieszka Jurgielewicz oraz Irena Kupczyńska – pracownik MGBP w Zalewie. W szkole podstawowej lektorem dyktanda była Wioletta Żołądkiewicz,  poloniści – Jadwiga Goździalska i Piotr Przyczyna oraz Edyta Subotowicz – Kierownik MGBP w Zalewie.

Uczestnicy dyktanda (pod opieką Jolanty Kacprzyk) oczekiwali na wyniki konkursu w czytelni szkolnej, gdzie przygotowano dla nich projekcję filmu pt. „Mały Książę” oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców w Zalewie.

Wyniki  konkursu:

Szkoła Podstawowa

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Zuzanna Kryger (ZS Boreczno)
  • II miejsce – Ilona Zagrobelna  (ZS Boreczno)
  • III miejsce – Klaudia Gadomska  (ZS Zalewo)

 

Gimnazjum

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Martyna Kocimska  (ZS Dobrzyki)
  • II miejsce Agnieszka Szlachtowicz  (ZS Zalewo)
  • III  miejsce –Dagmara Antczak (ZS Dobrzyki)