Biblioteka poleca

z-kolekcji-ryszarda-lopatki-karta-nr-80-2014-08-01-003Zapraszamy wszystkich czytelników zainteresowanych dwudziestowieczną historią Polski i Europy do wypożyczania kwartalnika historycznego  „Karta” dostępnego w naszej bibliotece od 1 stycznia 2015 r. Czasopismo wydawane jest przez Ośrodek KARTA – niezależną organizację pozarządową, zajmującą się dokumentowaniem i upowszechnianiem historii najnowszej Polski i Europy Środkowo – Wschodniej.

W tej chwili posiadamy numery 80., 81. i 82. Każdy numer to: 160 stron wielogłosowej, często wielonarodowej opowieści o wydarzeniach XX stulecia, kilka bloków tematycznych dotyczących ciągle odkrywanej historii (niekiedy tej bardzo bolesnej), a także około stu zdjęć, często podanych w postaci wyrazistych „albumów z epoki”. Źródło: www.karta.org.pl