Nie bój się myszy!

IMG_0012Jak posługiwać się myszką i pisać z polskimi znakami? Jak kupić przez Internet telewizor? Jak korzystać z poczty elektronicznej oraz szybko, wygodnie i bez dodatkowych kosztów rozmawiać z bliskimi? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczestnicy drugiej edycji bezpłatnych szkoleń komputerowych, zorganizowanych przy współpracy z Orange w bibliotekach publicznych w Zalewie i Jerzwałdzie.

Zajęcia pod hasłem „Nie bój się myszy!” adresowane do osób w wieku 45+ poprowadzili zewnętrzni trenerzy metodą warsztatów połączoną z ćwiczeniami praktycznymi, którzy krok po kroku wyjaśniali podstawy obsługi komputera. Warsztaty trwały 6 dni po 4 godziny, a ich program był dostosowany do potrzeb osób nie posiadających umiejętności korzystania z Internetu. Każdy uczestnik otrzymał pomoce naukowe, a na zakończenie zajęć certyfikat nabycia umiejętności cyfrowych.

Program „Internet bez granic” realizowany jest w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo warmińsko – mazurskie”. Szkolenia prowadzone są przez Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe Sp. z o.o. we współpracy z Orange Polska S.A.

Szkolenie w bibliotece w Zalewie

Szkolenie w bibliotece w Jerzwałdzie