Skrzynia pełna bajek

20 lutego 2014 | 15:45

IMG_6539W piątek 14 lutego naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z kl. „O” ze Szkoły Podstawowej w Zalewie wraz z wychowawczynią Marią Wiktorko. Naszym małym gościom przedstawiliśmy bajkę braci Grimm pt. „Brat i siostra” w nietypowy sposób – za pomocą skrzynki pełnej bajek, czyli teatrzyku obrazkowego zwanego Kamishibai.

Jest to technika opowiadania, czytania bajek wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii.

Bajka czytana w ten sposób okazała się świetną formą zabawy, zabierającą uczestników w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie. Po wysłuchaniu bajki dzieci w dwóch grupach wykonały kolorowe plansze, ilustrujące usłyszaną historię siostrzyczki i jej braciszka zamienionego w jelonka.