Święto Pluszowego Misia

23 listopada 2013 | 11:44

IMG_6221Pluszowe misie to ulubione zabawki wszystkich dzieci oraz szczególni bohaterowie dziecięcych książek, filmów i dobranocek. O ich popularności świadczy fakt, że jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta – Światowego Dnia Pluszowego Misia, przypadającego na 25 listopada.

Nasza biblioteka już po raz piąty postanowiła wspólnie z dziećmi przyłączyć się do obchodów Święta Misia, przy okazji promując czytelnictwo wśród najmłodszych. Z tej okazji zorganizowane zostało spotkanie, na które zaproszona została grupa „starszaków” z Przedszkola Miejskiego w Zalewie oraz gość specjalny – Alina Rodziewicz z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego z Jerzwałdu.

Przeczytała dzieciom bajkę Marii Kownackiej pt. „Skrzynia skarbów”, o przygodach nieco mniej znanego Misia – przyjaciela Plastusia. Pani Alina opowiedziała również przedszkolakom kilka ciekawostek o prawdziwych niedźwiedziach oraz za pomocą slajdów zaprezentowała, jak wyglądają przedstawiciele najbardziej popularnych gatunków niedźwiedzi. Na zakończenie dzieci zostawiły przyniesione ze sobą pluszowe misie, które będą „mieszkać” w bibliotece do następnego spotkania.