Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

5 czerwca 2013 | 12:12

2013 rok został ogłoszony uchwałą Sejmu Rokiem Juliana Tuwima. Z tej okazji nasza biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat pod hasłem „Zabawna kraina wierszy Juliana Tuwima”. Warunkiem udziału było wykonanie pracy nawiązującej do dowolnego wiersza poety.

Na konkurs wpłynęło 39 pięknych prac, wykonanych różnymi technikami. Komisja w składzie: Wanda Cydzik, Iwona Jaroszewska oraz Kamila Charkawa oceniała prace z podziałem na dwie kategorie wiekowe. Nagrody główne zostały przyznane następującym osobom:

w kategorii wiekowej 5-6 lat:

I miejsce – Zuzanna Przybylska

II miejsce – Zuzanna Kiedos

III miejsce – Maja Lipińska

w kategorii wiekowej 7-9 lat:

I miejsce – Aniela Panasiewicz

II miejsce – Kamila Kozubek

III miejsce – Roksana Słomczyńska

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali oprócz dyplomów drobne upominki. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce w sobotę 1 czerwca podczas imprezy organizowanej wspólnie z Zalewskim Stowarzyszeniem Alfa z okazji Dnia Dziecka.