O pieniądzach w bibliotece

30 kwietnia 2013 | 12:58

W czwartek 25 kwietnia na kolejne spotkanie z cyklu „Całe Zalewo czyta dzieciom”, na których przedszkolaki poznają różne zawody, przyszły do naszej biblioteki dzieci z klasy „O” ze Szkoły Podstawowej z Zalewa wraz z wychowawczynią Marią Wiktorko. Gościem specjalnym była Elżbieta Bolesta, główna księgowa Morąsko – Zalewskiego Banku Spółdzielczego w Zalewie.

Najpierw przeczytała opowiadania P. Bourgeois pt. „Franklin i złoty interes”, o przygodach znanego i lubianego przez dzieci żółwia. Następnie nasz gość specjalny wyjaśnił dzieciom, po co przychodzi się do banku, co to jest kredyt oraz co oznacza określenie „pewne jak w banku”. Była też mowa o oszczędzaniu, sejfach i oczywiście o pieniądzach. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły prawdziwe banknoty, maszynka do ich liczenia, a przede wszystkim możliwość samodzielnego przeliczenia banknotów za pomocą liczarki. Na koniec spotkania nasi mali uczestnicy wykonywali papierowe świnki – skarbonki, do których mogli wrzucić podarowane na pamiątkę przez panią z banku okolicznościowe dwuzłotowe monety.