Wizyta uczniów z Bart

W piątek 23 listopada br. do naszej biblioteki przyjechała grupa 30 uczniów z kl. I-III  ze Szkoły Podstawowej z Bart wraz z nauczycielkami: Marią Pawlicką, Brygidą Piechotka oraz Elżbietą Dębińską. Spotkanie zorganizowane zostało z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Dzieci na początku wysłuchały bajki pt. „Masza i niedźwiedź”, a następnie obejrzały prezentację multimedialną na temat historii  pluszowego misia. Zapoznały się również z postaciami najsłynniejszych misiów – bohaterów licznych książek, dobranocek i filmów animowanych. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli najmniejszą oraz największą książkę, jaka znajduje się w naszych zbiorach.

Zaprezentowane także zostały książki – zabawki: grające, z puzzlami, z trójwymiarowymi ilustracjami oraz pluszowe. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła książka z serii „Encyklopedia prehistorii”, zawierająca rozkładane modele przestrzenne morskich potworów z czasów, gdy w oceanach grasowały potężne rekiny, opancerzone staroraki i ogromne głowonogi. Książkę pt. „Rekiny i inne potwory morskie” udostępniamy na miejscu w bibliotece. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!