Pan samochodzik i jego autor

W związku z wprowadzaną w Polsce nowoczesną techniką nadawania sygnału telewizyjnego w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury w Zalewie w dniu 23 listopada br. zostało zorganizowane przez przedstawicieli TVP Olsztyn „Miasteczko cyfrowe”.

Podczas spotkania można było uzyskać od specjalistów wszystkie niezbędne informacje, porady oraz instruktaż podłączenia swoich telewizorów do odbioru telewizji cyfrowej. Prezentowane również były stoiska tematyczne, promujące gminę Zalewo.

Jedno ze stoisk – pod hasłem „Pan Samochodzik i jego autor” – zostało zorganizowane przez naszą bibliotekę. Stoisko miało na celu promocję twórczości Zbigniewa Nienackiego, autora kultowych powieści dla młodzieży z serii „Pan Samochodzik” oraz książek dla dorosłych. Pisarz ostatnie swoje lata życia spędził w Jerzwałdzie. W tej małej wiosce na terenie gminy Zalewo przez 27 lat Zbigniew Nienacki mieszkał i tworzył. Na jerzwałdzkim cmentarzu znajduje się również jego grób.